Miért böjtölünk?

A böjt vallási gyakorlat és természetgyógyászati módszer. Csodálatos ősi rituálé a testi-lelki újjászületésre.
Elvonulás a világ zajától, önkéntes lemondás bizonyos táplálékokról, melynek következtében a szervezet megpihen, gyógyul, regenerálódik, szinte megfiatalodik.
Hippocrates úgy tartotta, hogy “az éhség nagy erővel hat az emberre, és olyan eszköznek tekinthet-jük, amely gyógyuláshoz vezet”. Rendszeres böjttel és tisztítókúrákkal ma is tovább növelhetjük életminőségünket.
A mai ember számára a böjtnek több célja is lehet:
- a szervezetben az évek során felhalmozódott felesleges tartalékok lebontása
- a szervek, sejtek, testnedvek salaktalanítása, a kóros anyagcseretermékek lebontása
- a szervezet, a lélek és a szellemi képességek regenerálása. A böjt célja elsősorban nem a fogyás, hanem a feleslegtől való megszabadulás pl. súlyfelesleg, magas vérzsírok, magas vércukor stb.) A kúra nem jelent éhezést - aki a kúra alatt éhezik, rosszul csinál valamit.
- A böjt kitisztítja a fejet! Nemcsak a testet méregteleníti, de felszabadítja az elmét is. A táplálék megvonása erősíti az agyban a szerotonin, a boldogsághormon hatását. Sok böjtölő él át eufórikus érzéseket a kezdeti nehezebb napok után, amelyek hatalmas energiákkal és tiszta gondolkodással is együtt járnak.
A böjtkúra mint természetes prevenciós módszer segít az egészséges embernek a civilizációs betegségek megelőzésében, mint pl
- túlsúly
- tavaszi fáradtság
- magas vérnyomás
- fáradékonyság
- migrén, fejfájás
- köszvény
- stresszes életmód